Skip to main content

Blind Pig.

2017

Rok

180

Plocha v m2

Bratislava

Lokalita

Návrh kaviarne

Návrh kaviarne Blind Pig, ktorá sa náchadza v malebnom klenbovom priestore s terasou pod úrovňou ulice na nábreží Dunaja. Je jedným z mnohých skrytých interiérových pokladov mesta Bratislavy. Priestor má členitú, viacúrovňovú dispozíciu, nízke, zatekajúce stropy a divoké klenby. Dotvára magické čaro baru inšpirovaného obdobím prohibície. Zo všedného art deco interiéru v židovskej štvrti, kde mal bar predtým prevádzku, sa premiestnil do vibrujúceho priestoru v Rybárskom cechu. Náš pôvodný dizajn sme demontovali a čiastočne zrecyklovali. Lahodné drinky ostali.

 • Rozsah prác

  Koncept dizajnu baru
  Dizajn a dodávka pultu a zázemia baru
 • Spolupráca

  Dizajn: Blind Pig
  Ozvučenie: Cinema Design
  Foto: Erik Ďuriš
“Aj druhý návrh a realizácia nočného baru vznikali za plodnej, inšpiratívnej diskusie s klientom, ktorý si časť návrhu realizoval svojpomocne. Nový priestor, ktorý sa vyznačuje komplikovaným klenbovým stropom s roztrúsenou dispozíciou, sme sa snažili dekoratívnymi omietkami farebne zjednotiť, doladiť pohodlným, dobovým sedením a vytvoriť centrálny dominantný prvok – živý, medený, udržateľný bar.”
Martina Uhrinová, Lead Designer

Dizajn interiéru baru v historickej budove Rybárskeho cechu bol živým dielom počas návrhu i realizácie. Vznikal plodnou diskusiou s prevádzkovateľmi, návštevami bazárov s art deco a dobovými nábytkami či experimentovaním s povrchovými úpravami stien a klenieb. Prevádzka baru sa rodila svojpomocne, no vyrástla vo vydarený, eklektický, tajomný interiér popretkávaný artefaktami a vôňou destilátu.

Hlavnou dominantou interiéru je žiarivý element – meďou obložený barový pult, ktorý reflektuje lesk a slávu rokov po prvej svetovej vojne v Amerike. Nerezová barové zázemie je prispôsobené potrebám prevádzky a logicky usporiadané pre výkon jednotlivých činností bez kolízie. Zadná zrkadlová stena slúži barmanom na rýchlu orientáciu v priestore, ale aj v množstve fliaš s alkoholom. Ten si môžeš načapovať aj priamo z radiátora.

Páči sa Vám naša práca?
Pozrite si naše ďalšie projekty


© 2019 KENDU s.r.o. Všetky práva vyhradené.