Skip to main content

Jandl.

2009

Rok

900

Plocha v m2

Bratislava

Lokalita

Návrh a realizácia kancelárie

Požiadavkou na pracovné prostredie agentúry JANDL bolo vytvoriť inšpiratívny a prozamestnanecký priestor. Pôvodné rozdrobené, nízke a kľukaté podkrovné priestory na hrane svojej kapacity nedávali priestor pre zlepšenie firemnej komunikácie a spolupráce. Dynamika zmien so sebou strhla aj potrebu vedomého budovania firemnej kultúry.

 • Rozsah prác

  Návrh interiéru kancelárie
  Projekt interiéru
  Projektový manažment
  Pasportizácia nábytku
  Dodávka atypického nábytku
 • Spolupráca

  Florista: Ivan Bednárik
  Nábytok: Idona
  Dekoračné osvetlenie: AKL
  Foto: Diana Mrazikova

Agentúra sa presťahovala do historickej budovy mestského paláca od bratislavského staviteľa Alexandra Feiglera, ktorý ju navrhol v duchu francúzskej renesancie. Rekonštrukcia pod taktovkou architekta Juraja Hermanna a spol. ovplýva interiérmi s kvalitnými povrchmi, inteligentným systémom elektroinštalácie a vzduchotechniky, s otvorenou dispozíciou a priestrannými kanceláriami.

Agentúra tak získala šancu na vytvorenie zdravého a moderného interiéru na najlepšej adrese v meste. Navrhli sme niekoľko alternatív dispozičného riešenia. Participáciou so zamestnancami agentúry sme vytvorili miesto, ktoré slúži práve im.

Materiály

Materiálový výber nadväzuje na drevené parkety, morené dubové obklady stien a na recykláciu časti kancelárskeho nábytku z orechovej dýhy. Dizajnový koncept je už od vstupných priestorov agentúry, na recepcii, navrstvený jednoduchými prírodnými elementami: podsvietené logo z patinovanej ocele, živé akvárium, sklený recepčný pult na ohnivom podstavci v kombinácii s drevenými povrchmi. Je popretkávaný výtvarnými a grafickými prvkami, ktoré sa prelínajú celým interiérom s dostatkom voľnosti pre ďalšie doplnenie.

Vhodná kombinácia otvorených dispozícií, uzatvorených kancelárií, spoločenských a súkromných priestorov v kompaktných interiéroch paláca prináša variabilitu pre zmeny v budúcnosti. Logické usporiadanie jednotlivých oddelení poskytuje agentúre lepšie možnosti firemnej spolupráce a rastu. Podarilo sa nám vytvoriť priestor, ktorý je živý a dostatočne flexibilný pre potreby firmy a jej zamestnancov.

Páči sa Vám naša práca?
Pozrite si naše ďalšie projekty