Skip to main content

Shape.

2005

Rok

550

Plocha v m2

Melbourne

Lokalita

Návrh kancelárie

Návrh sídla významnej stavebnej firmy je prvým, skutočne zrealizovaným interiérom, ktorý vznikol v spolupráci s austrálskym architektom Petarom Danicicom z Melbourne. Pôvodný názov firmy ISIS Project sa odvtedy v dôsledku svetového vývoja zmenil na SHAPE Australia a firma rozšírila svoju činnosť o zariaďovanie komerčných interiérov.

 • Rozsah prác

  Koncept dizajnu sídla firmy
  Projekt interiéru
  Tendrová dokumentácia
  Autorský dohľad
 • Spolupráca

  Dizajn: Petar Daničič
  Foto: Glenn Hester
“Martina, thank you much of this inspired by our mutual passion to design it was a new frontier for both of us.”
Petar Daničič, Co-Author, Head Designer, 2019

Zadaním bolo vytvoriť príjemné, nadčasové spoločenské poschodie pre zamestnancov a klientov firmy. Navrhnúť multifunkčný priestor, ktorý je okrem práce vhodný na usporiadanie firemných akcií, prednášok, prezentácií, stretnutí, na zriadenie posilňovne a BBQ terasy. Vytvoriť VIP priestory na sledovanie pretekov Formula 1 na mestskom okruhu Melbourne Grand Prix Circuit, ktorý sa vinul pod oknami.

Dizajnový kancelársky koncept sa pohráva s mäkkými tvarmi firemného loga. Jemné krivky lemujú sklenené priečky a niky a prevádzajú interiérom. Plynulá grafika vzoru, inšpirovaná tvaroslovím loga, bezpečne kopíruje očnú výšku na sklenených priečkach a drevených obkladoch. Zároveň nenútene zvyšuje povedomie firemnej identity. Použité materiály a mobiliár sú vysokej kvality, precízne vyberané od popredných dizajnových výrobcov. Stohovateľný sedací nábytok je možné uložiť do stolárskych zostáv na mieru. Farebnej kombinácii dominuje biela – čistá, pozitívna, bezpečná, na ktorej vyniká prírodno vo forme dubového dreva a sila energickej červenej, čo znázorňuje silu a odhodlanie firmy víťaziť.

Denné svetlo vo veľkom preniká do interiéru cez vnútorné átrium. Na chodbe sme vytvorili cafe zónu sedenia v nike s uvoľnenou pracovnou atmosférou a výhľadom na terasu v átriu. Červená podlaha rozvibruje krvný tlak, zaujme a zlepší náladu. Terasu sme navrhli ako multifunkčný priestor so zónou pre BBQ, jedálenské lavicové sedenie a atraktívne protislnečné tienenie. Dizajnérska vyrezávaná stena na mieru tvorí výtvarný prvok, ktorý sa stal súčasťou chodby a je možné ho priamo pozorovať zo sedenia v nike. Atraktívna dispozícia pre rôzne možnosti typov aktivít a dizajn sídla firmy pozitívne ovplyvní vzťah zamestnancov k pracovnému prostrediu. Radi tu trávia čas, raňajkujú, stretávajú sa, usporiadajú konferenčné hovory, firemné akcie, prezentácie, môžu sa koncentrovať a tvoriť, či sledovať preteky Formula 1.

Páči sa Vám naša práca?
Pozrite si naše ďalšie projekty