Naše práce.

Za 15 rokov sme zrealizovali viac ako štyridsať projektov a spolupracovali na takmer dvoch stovkách. Tu je niekoľko z nich.

Open space je trend, hovorí sa všade

Veľa firiem sa dnes zaoberá pracoviskami. Ak sa ich opýtate, čo si myslia o otvorených kanceláriách, často dostanete pohotovú odpoveď – open space je silný trend, všetky firmy idú týmto smerom, chcú to.

Je to jednoduché. Najprv strhnete sadrokartónové steny a upustíte od bezduchých samostatných kancelárií. Posadíte ľudí za dlhé stoly. Vedľa seba, aby spolu mohli ľahšie hovoriť. Zrušíte všetky uzavreté kancelárie, ktoré iba navodzujú dojem, že niektorí sú lepší ako iní. Zamiešate manažérov medzi ľudí, ktorí budú spolupracovať a nápady sa budú hrnúť. Vaši zamestnanci budú produktívnejší. A keď partneri navštívia vaše kancelárie, pomyslia si – toto miesto má energiu.

Môže byť, ibaže – open space je omyl, mýtus a legenda.

My hovoríme, dovidenia open space

V tom, čo robíme sme maximalisti. Pracujeme aj s mnohými zahraničnými firmami a sme pripravení na situáciu, keď z druhej strany linky zaznie prúd slov s londýnskym prízvukom, keď euróske maniere striedajú britské. Tie európske pomenúvajú istý typ usporiadania priestoru – open space. V britskom prostredí však toto pomenovanie nemá význam.

Na pomenovanie otvorených kancelárii by sa mal správne používať termín open plan. Aj my sme donedávna  hovorili otvoreným kancelariám open space. Tomu je však koniec. V našej komunikácii a dokumentácii používame už len správny výraz, ktorým je open plan #od-tee-raz

Čauko open plan, čo hovoria štúdie?

Firmy sa na nás často obracajú a vravia – chceme betónové stropy, otvorené kancelárie, sklo, naše farby plus nejaký fór. Nuž, dnes veľa firiem nemá jasno v tom ako uchopiť svoju identitu.

Manažéri na rozhodújucich pozíciách často nie sú dizajnéri. Je pre nich náročné predstaviť si, ako priestor efektívne využiť. Naša dlhodobá špecializácia na riešenia kancelárskych priestorov nám pomáha sústrediť sa na to, aby sme našim klientom ponúkli riešenia pre náročné rozhodnutia.

Štúdia Harvard Business School z roku 2018 vyvracia predstavu o tom, že open plan prináša kolaboratívnejší spôsob práce. Otvorené kancelárie znižujú osobnú interakciu približne o 70% a zvyšujú používanie e-mailov a posielanie správ približne o 50%. Ľudia neznášajú otvorené kancelárie. Sú rozptyľujúce, hlasné a často postrádajú súkromie.

Kliknite sem a využite free službu Test fit pre

KENDU pre vás vypracuje Test fit online 

Čo je Test fit?

Test fit je základné priestorové usporiadanie kancelárii, ktoré obsahuje všetky požiadavky, ktoré vaša firma má. Test fit pre vás overí, potvrdí alebo vyvráti vhodnosť zvolených priestorov na zriadenie požadovaných kancelárii.

Pri využití služby Test fit online dostanete od nás pôdorysné riešenie, vyhodnotenie kvality priestorov z hľadiska hygieny ale aj časový plán na realizáciu interiéru.

I. Pôdorysné usporiadanie pracovných priestorov

II. Posúdenie priestorov z hľadiska požiadaviek hygieny

III. Časový harmonogram

kancelárskych priestorov. Pracujeme pre firmy, agentov, zástupcov nájomcov, majiteľov budov, developerov. Vyplňte krátky online dotazník a do 3 pracovných dní pre vás vypracujeme test fit. Možno vám zavoláme, pokiaľ by nám nebolo niečo z vašich podkladov jasné.

Všetky výkresy a podklady, ktoré pre vás vypracujeme ostávajú majetkom KENDU. Licencia na sprístupnenie dokumentácie potencionálnym nájomníkom podlieha písomnému súhlasu KENDU. Využitím našej online služby Test fit súhlasíte s týmiti podmienkami.

Dotazník pre váš Test fit

Vaše údaje

Pre koho má Test fit slúžiť?

<strong>Sme realitná kancelária a konzultačná spoločnosť</strong> - test fit je pre nášho klienta<strong>Sme majitelia budovy, developer, správca </strong> - test fit je pre nášho klienta<strong>Sme firma</strong> - test fit je pre naše účely

Vaša predstava o priestore

Požiadavky na funkčné využitie priestoru

Recepcia (1-2 ľudia)Čakacia zóna pre recepciuSamostatná kancelária pre CEOVeľká rokovacia miestnosť (10-16 ľudí)Kuchynka s drezom, umývačkou riadu, chladničkou a pod.Jedáleň pri kuchynkeServerPríručný sklad

Priložte výkresy, foto, dokumenty. K analýze Test fit potrebujeme aj CAD verzie výkresov(DGW, DGN, DXF a pod.). Pre viac súborov použite ZIP archív. (max 25MB)

Iné požiadavky, počty oddelení s počtom ľudí, špeciálne zariadenia a podobne.

Požiadavky na spracovanie Test fit

Kedy najneskôr Test fit potrebujete?

Okrem Test fit, aké dokumenty potrebujete?

Detailný rozpočetČasový harmonogramOrganizačný plán a spôsob realizácie dielaProjekt interiéru s vizualizáciamiRiadenie realizácie interiéruZoznam našich kapacít a skúsekonstíNaše referencie z podobných projektov

Akou formou vám Test fit doručíme a odprezentujeme?

Osobná prezentácia (alebo video konferencia)Poslať emailomPoslať v tlačenej verzii

Kópia tejto správy bude odoslaná na Váš e-mail.

Predtým ako nám pošlete požiadavku, skontrolujte formulár, uveďte nám do správy relevantné informácie